lis 29 2020
KOBIETA I MĘŻCZYZNA
Kobieta i mężczyzna.
To nas różni.
Jeszcze wcześniej niż 100 lat temu sądzono, że kobieta i mężczyzna to dwa odmienne gatunki człowieka. Podział ten został stworzony przez mężczyzn w zdominowanym przez nich świecie. W tamtym czasie tylko oni mieli dostęp do dobrej edukacji i dobrej, rozwijającej człowieka pracy. To mężczyźni ustalali podział ról społecznych.
Natomiast 100 lat temu, w wyniku prowadzonych badań potwierdzono, że kobieta i mężczyzna to jeden gatunek, niemniej mężczyźni są bardziej inteligentni niż kobiety oraz, że w zdolnościach kobiet i mężczyzn są diametralne różnice.
Po stu latach, dzisiaj wiemy jeszcze więcej. Dzięki prowadzonym badaniom naukowym w ośrodkach uniwersyteckich całego świata wiemy, że różnice biologiczne między mężczyznami i kobietami polegają przede wszystkim na gospodarce hormonalnej, nieco odmiennej anatomii, a także niewielkich różnicach w budowie mózgu.
Co nas różni? Oto kilka interesujących przykładów:
- Ciało kobiet zawiera mniejszą ilość wody niż ciało mężczyzn o podobnej wadze. Zatem poziom alkoholu we krwi, po wypiciu takiej samej jego ilości jest wyższy u kobiet, dlatego dłużej i ciężej ich organizm walczy z kacem.
- Mężczyźni mają średnio 5,3 litra krwi, a kobiety niecałe 4 litry. Do tego jeszcze narażone są na comiesięczną jej utratę w okresie menstruacji.
- Panowie mają typowe objawy poprzedzające zawał serca, dominującym objawem jest ból. Panie natomiast przed zawałem serca odczuwają zmęczenie, uczucie jakiegoś dyskomfortu, nawet złość zamiast bólu.
- Kobiety są bardziej wrażliwe na ból. Odczuwają go intensywniej niż mężczyźni. Jednakże całkiem dobrze radzą sobie z nim, a to dzięki wieloletniemu doświadczeniu przeżywaniu od wczesnych lat comiesięcznego bólu menstruacyjnego, oswojenie się z nim.
- Kobiety są dwukrotnie bardziej narażone na depresję. Hormony płciowe estrogen i progesteron zwiększają niestety skłonność do depresji.
- Mózg mężczyzn jest cięższy niż kobiet, ale to u kobiet obserwuje się większą aktywność neuronów podczas wykonywanych czynności.
- Mężczyźni są nieco mniej narażeni na chorobę Alzheimera. Kobiety na tę chorobę zapadają częściej w związku ze zmniejszającą się z wiekiem, po menopauzie ilością hormonu estrogenu.
- Jedna kobieta na trzy i tylko jeden mężczyzna na dwunastu zachorują na osteoporozę. Ta istotna różnica wynika z hormonów. Niedobór estrogenów u kobiet w okresie menopauzy powoduje, że organizmy kobiet wydalają więcej wapnia niż organizmy mężczyzn.
- Jeżeli żona mężczyzny jest alkoholiczką, to 90 % mężczyzn rezygnuje z takiego związku. Natomiast, jeśli mężczyzna jest alkoholikiem to 90 % kobiet trwa w trudnym związku małżeńskim.
- Podział funkcji między półkulami mózgu u kobiet jest mniej wyraźny niż u mężczyzn.
- Kobiety mają większą wrażliwość na dotyk na skórze całego ciała niż mężczyźni.
- Mężczyźni są bardziej agresywni. Większość zabójstw, pobić i rozbojów to czyny mężczyzn. Są bardziej skłonni do rywalizacji, konkurowania niż kobiety, choć w tym zakresie zmiany kulturowe wyjątkowo szybko postępują w ostatnich dwudziestu latach. Pojawiła się np. rywalizacja kobiet w sportach dotychczas dedykowanych mężczyznom.
- Przeciętni, statystyczni mężczyźni mają spontaniczną tendencję i predyspozycje do życia w świecie rzeczy. To jest dla mężczyzn łatwiejsze.
- Statystyczne, przeciętne kobiety mają spontaniczną tendencję i predyspozycje, by żyć w świecie osób = ludzi=człowieka, bo to jest z kolei dla nich łatwiejsze.
Kobieta i mężczyzna to ludzie. To człowiek. Rozwój człowieka bez względu na jego płeć prowadzi i będzie nadal, w przyszłości prowadzić do tego, aby mądrze żyć i działać w świecie ludzi i rzeczy, dbając jednocześnie o naszą planetę Ziemię.
Życzę nam zdrowia i pozdrawiam
Zenobia K.
Anonim
30 listopada 2020 @ 00:16
Pamiętajmy o wielkim święcie w związku z uznaniem prawa wyborczego kobiet!!!
Pamiętajmy – prawo wyborcze kobiet, to nie tylko prawe czynne, ale bierne!!! (móc być wybieraną). Dzięki temu prawu właśnie, mamy dziś w polityce Polskiej i światowej tak wielkie kobiety jak Krystyna Pawłowicz, Kaja Godek, Joanna Lichocka, Anna Zalewska i wiele innych wspaniałych Polek!!
Cześć ich pamienci!!!
Anonim
30 listopada 2020 @ 16:17
Uważam, że należałoby pomyśleć nad ustawowym powiększeniem tego wspaniałego dorobku. Myślę że poprzez ustawowe rozmnożenie, obowiązkowo co rok to prorok- dzieci, które mogłyby być naturalnymi reproduktorami tych wspaniałości.
To trzeba czym prędzej ustawowo wprowadzić, ku chwale ojczyzny.
czytelnik
1 grudnia 2020 @ 10:35
Należą się im pomniki za życia, nazwy ulic, placów, rynków, rond, klinik aborcyjnych, szkół, izb wytrzeżwień.
Z takim Polkami ojczyzna nie zginie, nie zatraci się, będzie wegetować (…
prawdziwy czytelnik
1 grudnia 2020 @ 11:15
Tak, tak, TAK… to sobie tłumacz.
Anonim
1 grudnia 2020 @ 11:46
A co tu tłumaczyć ?
Nikt w obcym języku nie pisze, by błędy w tłumaczeniu były …
czytelnik
1 grudnia 2020 @ 13:00
Język jak język :
– jeden ma krótki
– drugi ma długi
Ot co ?!… jakie błędy ?!…
prawdziwy czytelnik
5 grudnia 2020 @ 10:28
„Język jak język :
– jeden ma krótki
– drugi ma długi
Ot co ?!… jakie błędy ?!…”
Długi język jest dobry, zapytaj kobiety to potwierdzi …
Błędy ? To jak szczyt przejęzyczenia, domyśl się, jak kobieta potwierdzi o długim języku. He he he