Dla tych, co nie pamiętają oraz dla tych, którzy nie wiedzą – ku pamięci! – informuję uprzejmie, że w dniu 13 listopada 2011 r. w Leszczynku, powiat Kutno odbył się ogólnopolski i zarazem pierwszy zjazd Uprawnionych Diagnostów Samochodowych (UDS-ów) i członków Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych, z uprawnieniami zgodnymi z Prawem o Ruchu Drogowym (PoRD).
Wynikiem tychże obrad było przyjęcie Statutu, wybór władz Stowarzyszenia oraz akceptacja wytycznych do realizacji dla wybranego Zarządu.
Członkami Zarządu zostali wybrani: Romuald B. Kowalski – Prezes, Dariusz Świnarski – Skarbnik, Piotr Żydowo – członek, Jan Lis – członek.
Zjazd opowiedział się m.inn. za poparciem działań zmierzających do:
1. Wykreślenia z treści art. 84 prawa o ruchu drogowym zapisów o cofaniu uprawnień diagnoście do wykonywania zawodu.
2. Wprowadzenia ustawy o zawodzie Uprawnionego Diagnosty Samochodowego.
4. Podporządkowania naszej pracy wojewodzie lub staroście poprzez włączenie UDS-a do jego istniejących już służb, inspekcji i straży.
5. Wprowadzenia obowiązkowej legalizacji urządzeń do kontroli hamulców w okresie co 2 lata oraz obowiązkowe wyłączenie przez producentów tych urządzęń funkcji “automat”.
6. Ustalenia minimalnego poziomu płacy dla UDS-a na poziomie średniej krajowej.
7. Odbycia obowiązkowego corocznego 2-dniowego szkolenia po min. 8 godz./dziennie, składające się z części teoretycznej i praktycznej, które nie będzie kosztem UDS-a.
8. Dodatkowego ubezpieczenia od tzw. „błędów w sztuce…”, które nie będzie kosztem UDS-a.
9. Podjęcia bardziej zdecydowanych działań na rzecz respektowania przez właścicieli SKP obowiązującego prawa.
Nie wiem, na ile powyżej wytyczone cele są nadal aktualne.
Nie wiemy, czy całe nasze środowisko identyfikuje się z tymi celami. Żeby się tego dowiedzieć, to trzeba się spotkać, zapytać, przedyskutować – jednym słowem trzeba porozmawiać.
Być może powyższe założenia należy zaktualizować poprzez wskazanie paru jeszcze „spraw do załatwienia” lub też poprzez wykreślenie kilku punktów.
Ale tak, czy tak należy o tym dyskutować, jeśli chcemy poprawić coś w wykonywaniu naszego zawodu.
Więc zapraszamy na sobotę i niedzielę (2 i 3 czerwca 2012 r.) do Leszczynka w gminie Kutno.
Na sobotę w dniu 2 czerwca zapraszamy nie tylko UDS-ów, ale także właścicieli SKP, pracowników WK i wszystkich zainteresowanych naszą branżą.
W niedzielę, 3 czerwca planujemy walne zebranie, więc tylko dla tych, którzy posiadają nasze uprawnienia (nie zapomnijcie swoich numerów uprawnień, a najlepiej wziąć ze sobą kopię uprawnień).
Od początku moim zamiarem było, aby dostęp do tej strony pozostał zawsze bezpłatny. Tak, jak i dostęp do wszystkich zamieszczanych tu tekstów.
Pierwotnie strona ta miała on należeć do SDS-u, potem do OSDS-u. Ale stało się inaczej i nie czas wracać do przeszłości.
Nie planuję żadnych ograniczeń dostępu ani żadnych opłat. Ale niestety, są i koszty prowadzenia tej strony. Dlatego, po 7-miu latach pisania, jeśli chcielibyście nas/mnie wesprzeć swoją dobrowolną wpłatą dowolnej wielkości/wysokości, to będzie mi/nam bardzo miło.
Wasze wsparcie będzie jednocześnie wsparciem naszego "wolnego słowa" w branży, choć zapewne pomoże w oczekiwanym rozwoju naszej strony. A plany mamy ambitne i ciekawe.
Jeśli się zdecydujecie, to bardzo proszę o wpłatę/datek na podane poniżej konta bankowe.
Z góry dziękuję za Wasze życzliwe wsparcie!
R. Błażej Kowalski
vel dziadek Piotra ("dP")
R. Błażej Kowalski,
Nazwa banku: PKO BP,
Tytuł wpłaty: na rozwój Informatora,
Nr konta 24 1020 3017 0000 2802 0073 3170
Redakcja
Tytuł
„Informator insp. UDS-a”
Adres siedziby redakcji
64-920 Piła, ul. Wenedów 7/15
Redaktor naczelny
Romuald Błażej Kowalski, ur. 27.01.1952 r. Wolsztyn; PESEL 52012713096, obywatelstwo Polska; zam. ul. Wenedów 7/15, 64-920 Piła
Wydawca
Romuald Błażej Kowalski, zam. ul. Wenedów 7/15, 64-920 Piła
Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
maj 23 2012
CZY PAMIĘTACIE
Nie wiemy, czy całe nasze środowisko identyfikuje się z tymi celami. Żeby się tego dowiedzieć, to trzeba się spotkać, zapytać, przedyskutować – jednym słowem trzeba porozmawiać.
By dP • Różne sprawy, nie zdiagnozujesz bez kawy • Tags: branżowe organizacje, konferencje branżowe, Prawo o Ruchu Drogowym (PoRD), SDS