mar 24 2025
POLOWANIE NA „JELENIA”
https://youtu.be/sVsgbwES6Qw?si=IYqF8DL5bZOpOKY5
Polowanie na „jelenia”
Polska należy do nielicznych krajów gdzie sezon polowania na jelenia trwa przez cały rok na okrągło. Tak, więc pomimo wydanych opinii i interpretacji indywidualnych przez Dyrektora TDT potwierdzających:
-
bezprawność udostępniania na rynku,
-
wprowadzania do obrotu i rejestracji ciągników MTZ Belarus bez homologacji,
pomimo oficjalnego stanowiska Ministra Infrastruktury, że wprowadzanie do obrotu pojazdu bez homologacji stanowi przestępstwo i pomimo wszczynania śledztw w tym zakresie przez prokuratury w Poznaniu, Wyszkowie, Koszalinie, pomimo złożenia ponad tysiąca sprzeciwów do decyzji o rejestracji przez kilka prokuratur, pomimo uprawomocnieniu się kilkudziesięciu decyzji SKO i wyroków WSA stwierdzających rażące naruszenie prawa popartych wyrokami NSA i pomimo dokonanych zmian na stanowisku Ministra Sprawiedliwości po utracie władzy przez pana Zbyszka i całą zjednoczoną prawicę, sezon polowania na ,,jelenia,, w kraju Nadwiślańskim ma się w najlepsze.
Dystrybutorzy ciągników MTZ Belarus działający wspólnie i w porozumieniu z importerem nie zasypują gruszek w popiele. W Najjaśniejszej organizatorzy procederu w sposób niepokojony przez organy ścigania spokojnie w cieniu kampanii prezydenckiej piorą kasę prowadząc biznes pod tym samym adresem (choć pod zmienioną nazwą) handlując legalnymi ciągnikami różnych marek jednocześnie pozbywają się ze stanu posiadania ciągników MTZ bez homologacji obciążonych wadą prawną przy rejestracji i odprawie celnej.
Wszyscy przestępcy oraz starostowie i prezydenci miast oraz ich prawnicy cierpliwie czekają na zgodę Pana prof. Adam Bodnara na abolicję. Sprawdzian na praworządność Najjaśniejszej już wkrótce. Tylko nie wiadomo czy przed czy po wyborach prezydenckich. A sezon polowania trwa.
Swoją drogą ciekaw jestem kiedy któryś z legalnych Prokuratorów Krajowych dostrzeże niedopełnianie obowiązków regulaminowych przez prokuratorów wszczynających od 2020 roku śledztwa, którzy nie zapobiegli dalszemu bezprawnemu udostępniania na rynku takich ciągników, wprowadzania ich do obrotu i rejestracji i nie zapobiegali przez kilka kolejnych lat szkodom z tym związanym, tak dla obywateli Naszego Państwa, jak i jego budżetu. Przecież zawiadomienie prokuratora o możliwości popełnienia przestępstwa przez niezależnych? prokuratorów, nie realizujących przepisów Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 kwietnia 2016 r. „Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury” w powyższym przypadku byłoby zasadne mając na uwadze poniższe:
DZIAŁ XIII
Tryb działań podejmowanych przez prokuratora w celu zapobieżenia naruszeniom prawa
§ 376. [Podejmowanie środków zapobiegających naruszeniom prawa]
Środki zapobiegające naruszeniom prawa, w tym popełnianiu przestępstw, prokurator podejmuje bezpośrednio po ustaleniu okoliczności uzasadniających ich stosowanie, niezależnie od stopnia zaawansowania postępowania przygotowawczego.
§ 377. [Przesłanki przekazania sprawy innemu właściwemu organowi]
1. Przekazanie na podstawie art. 18 § 2 k.p.k. właściwemu organowi sprawy, w której odmówiono wszczęcia śledztwa lub dochodzenia albo postępowanie umorzono, powinno nastąpić w szczególności, gdy zachodzi potrzeba podjęcia przez obowiązane organy przewidzianych prawem środków zmierzających w szczególności do:
1) zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia i życia ludzi;
2) ochrony bezpieczeństwa i higieny pracy;
3) ochrony środowiska naturalnego;
4) ochrony zwierząt;
5) ochrony danych osobowych;
6) ochrony dziedzictwa narodowego;
7) ochrony interesów i praw konsumentów;
8) wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do pracownika naruszającego obowiązki służbowe;
9) pociągnięcia pracownika winnego powstania szkody do odpowiedzialności materialnej;
10) przeciwdziałania demoralizacji nieletniego lub przemocy w rodzinie;
11) zobowiązania osoby uzależnionej do poddania się leczeniu odwykowemu.
2. Jeżeli ustawa uzależnia wszczęcie przez właściwy organ postępowania, o którym mowa w ust. 1, od złożenia wniosku, prokurator, przekazując sprawę, składa wniosek lub zwraca się do uprawnionego organu o jego złożenie, wnosząc jednocześnie o poinformowanie go o sposobie załatwienia sprawy.
§ 378. [Współdziałanie z organami państwowymi i samorządowymi oraz organizacjami społecznymi]
W ramach współdziałania z organami państwowymi, państwowymi jednostkami organizacyjnymi, organami samorządu terytorialnego i organizacjami społecznymi w zakresie zapobiegania przestępczości i innym naruszeniom prawa prokurator:
1) w uzasadnionych przypadkach składa organom samorządowym informację o stanie zagrożenia przestępczością i istnieniu warunków do naruszeń prawa, a w razie potrzeby przedstawia wnioski o wydanie przepisów porządkowych na podstawie art. 40 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40 i 572) oraz art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 oraz z 2023 r. poz. 572);
2) uczestniczy w pracach komisji bezpieczeństwa i porządku na podstawie art. 38a ust. 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym;
3) kieruje z własnej inicjatywy do organów państwowych i organizacji społecznych informacje o stanie zagrożenia przestępczością i innymi naruszeniami prawa wraz z odpowiednimi wnioskami;
4) podejmuje inne działania zmierzające do tworzenia prawnych i organizacyjnych warunków przeciwdziałania naruszeniom prawa.
Czytaj więcej w Systemie Informacji Prawnej LEX:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/regulamin-wewnetrznego-urzedowania-powszechnych-jednostek-18300644
* * *
To tyle z teorii Demokratycznego Państwa Prawa. 😉
(….)
25 marca 2025 @ 09:10
Należało by dodać, że 17 kwietnia będziemy obchodzić drugą rocznicę jak Dyrektor TDT został ustawowo wyznaczony na organ nadzoru rynku .
Jaki koń jest każdy widzi.
26 marca 2025 @ 10:46
Warto ich zapytać jak im zleciał czas
26 marca 2025 @ 11:10
I czy były premie okolicznościowe i za wysługę. 😉
25 marca 2025 @ 12:14
W sprawie śp. Tomasza Komendy: Prokuratura, która od blisko sześciu lat wyjaśniała, kto stoi za niesłusznym aresztowaniem i skazaniem Tomasza Komendy, umorzyła właśnie całe postępowanie. A to oznacza tylko jedno. Nikt nie poniesie odpowiedzialności za to, że niewinny człowiek spędził w więzieniu 18 lat. Ani policjanci, ani prokuratorzy, ani biegli, ani sędziowie. A Panowie podniecacie się jakimiś tam traktorami. Potrafią ludzie „nadzwyczajnej” kasty czytaj bezkarnej „zamordować” praktycznie człowieka i pozostają na swoich stołkach. Państwo płaci odszkodowania a „elity” bawią się i mają to gdzieś.
25 marca 2025 @ 13:07
Jeżeli będzie przyzwolenie społeczne na bezprawność organów państwa to ta bezprawność będzie tylko rosła, a już jest gigantyczna. Nie ma sensu składać broni bez walki nawet jak wydaje się beznadziejna. Sędziowie są niezaleni, więc to tylko kwestia zwykłej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości.
25 marca 2025 @ 16:35
Sędziowie są na tyle niezależni na ile im pozwolą ludzie mający na nich „teczki” z odpowiednią wiedzą. A w jaki to sposób kolega chce „zabraniać” tej bezprawności , tłumaczeniem że to czy tamto jest „be”. Jedynie nieuchronność konsekwencji z tytułu łamania prawa może zmusić tych „nadludzi” do jego respektowania a ta „kasta” unika jak może odpowiedzialności za swoje wybryki.