mar 8 2024
WOŁAM: „WIĘCEJ KOBIET W BRANŻY SKP!!!”
Życzenia „więcej Kobiet w branży SKP!” na Dzień Kobiet to zbyt mało. Do tego trzeba pewnych i zdecydowanych działań.
Gdy dawno temu w Poznaniu zdawałem teoretyczny egzamin w TDT, to w jednej ławce siedziałem z młodą Dziewczyną, która z uśmiechem na twarzy powiedziała mi, że to jest jej . . . . – siódme podejście (sic!)!
Po zakończonym egzaminie spotkaliśmy się ponownie przed budynkiem, gdzie w jakiejś małej terenówce czekał na nią Ojciec. Nim odjechała, to zdążyłem się od niej dowiedzieć, że chociaż wówczas także nie zdała, to jednak wcale nie zamierza się poddawać!
Jestem przekonany, że słowa dotrzymała i od wielu lat należy do naszego zawodowego środowiska.
Przed paroma laty już zgłaszałem ten słuszny ze wszech miar postulat pt. „Więcej Kobiet” w branży SKP. Ale tak to jest często ze wszystkimi słusznymi postulatami, że . . . . . – pozostają jedynie w sferze podobnie słusznych i podobnie niezrealizowanych postulatów. Może więc już czas, aby ten słuszny postulat ubrać w takie praktyczne działania, które przyniosą sukces tej idei?
Przypomnę tylko główny argument, które stoi za tym postulatem.
Otóż chodzi o to, że nasza branża poddana nieco (?) patologicznym praktykom ma szanse na szybsze ucywilizowanie się, gdy w sposób istotny wzrośnie udział Kobiet w naszym zawodowym środowisku. Albowiem Kobiety nie są skłonne do ryzykownych działań, typu łapówka, łamanie Prawa, zachowania niemoralne lub nieetyczne, łamanie obowiązujących przepisów, itd., itp., et’cetera.
Dlatego należy natychmiast zainwestować w Kobiety. W tym celu musimy stworzyć przyjazny Kobietom mechanizm, który pomoże im w nabyciu naszych uprawnień. Przecież nikt nie powie, że to jest łatwy egzamin – nawet dzisiaj. Dlatego podstawowym elementem tego mechanizmu powinna być o 20% zwiększona ilość godzin dla Pań w trakcie wszystkich kursów szkoleniowych. Także tych, o których mówi Dyrektywa 45/2014. I oczywiście za tę samą cenę! Zaś koszty tego przedsięwzięcia biorą na swoje barki wszyscy adepci do naszego trudnego zawodu insp. UDS-a!
Te dodatkowe 20% kursu szkoleniowego powinno zostać rozdysponowane w elastyczny sposób i dostosowane do aktualnego poziomu wiedzy zawodowej naszych Koleżanek. I moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby one mogły te 20% wykorzystać w ramach wyłącznie indywidualnych zajęć szkoleniowych, czy to praktycznych, czy też wyłącznie teoretycznych.
Uważam, że tę ofiarę należy koniecznie ponieść, bo jest to nieodzownym warunkiem ucywilizowania i jednoczesnego odkłamania naszej branży!
Zaś inwestycja w Kobiety opłaci się nie tylko naszemu środowisku zawodowemu. Albowiem to Kobieta jest nośnikiem inteligencji w następne pokolenie. Taka inwestycja jest niczym bomba atomowa z opóźnionym zapłonem, która wzniesie rozwój społeczny na dotychczas nieosiągalne wyżyny. Dlatego jakakolwiek inwestycja podnosząca wiedzę Pań jest błogosławieństwem, które odczują w praktyce nie tylko nasze Dzieci i Wnuki ale cały Naród. Inwestowanie w Kobiety musi stać się obowiązkiem patriotycznym każdego Polaka. Tym bardziej, że nie będziemy pierwszymi w tym zakresie, bo inni już od dawna to czynią i to na dużo większą skalę.
I pozwólcie, że na koniec zacytuję:
„Pamiętać jednak zawsze należy, że nawet w najbardziej męskich dziedzinach kobieta będzie działać po macierzyńsku, biorąc pod uwagę dobro drugiego człowieka.
Kobieta potrafi długo i wytrwale pracować nawet bez wypoczynku. Tak dobiera rodzaje zajęć, by przy jednych odpoczywając, inne dokończyć bez zbędnej zwłoki. Jest to
zdolność bardzo ważna, szczególnie przy doglądaniu dziecka, ale może być doskonale wykorzystana w całokształcie życia zawodowego i społecznego.„1
Wszystkim Kobietom,
które związane są z naszą branżą
w Dniu Kobiet
Wszystkiego Najlepszego!
Dziadek Piotra
– – – – – – – – – –
1 PROBLEMATYKA KOBIECOŚCI, mgr Marzena Zajączkowska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa, str. 3.
11 marca 2024 @ 11:52
Kobiety nie są skłonne do ryzykownych … bzdury Waszmość piszesz tak samo rekrutują się z płci pięknej łapówkarze złodzieje i oszuści nawet gdy pracują w policji to i tak „kusi” diabeł i to mocno jedną czy drugą. Moją sąsiadkę okradła płeć piękna a zrobiła to metodą na „administrację budynku” więc nie liczyłbym na poprawę w temacie „patologia w badaniach technicznych pojazdów”. Cały biznes skp jest „skażony” , klienci widzą w diagnoście kolesia który za 10 minut popatrzenia na samochód kasuje „sete” i tak to wygląda , zresztą sam Pan wie.
11 marca 2024 @ 21:27
Chociaż stereotypy dotyczące płci wciąż są żywe, to analizy Instytutu Transportu Samochodowego nie pozostawiają złudzeń: kobiety wypadają zdecydowanie korzystniej w kwestii bezpieczeństwa na drodze.
– https://wartowiedziec.pl/komunikacja-i-transport/71754-kobiety-za-kierownica-statystki-mowia-same-za-siebie
Ale nie tylko.
Bo wśród zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych zawsze było mniej Kobiet.
Podobnie wśród osadzonych w Zakładach Karnych (ZK) zawsze było mniej Kobiet.
Pozdrawiam
dP
13 marca 2024 @ 15:26
To wiedzą wszyscy , niestety w tym systemie badań w krótkim czasie kobieta albo zacznie klepać albo będzie szukała pracy coraz dalej od domu w nadziei że może w końcu trafi na stację gdzie będzie mogła pracować zgodnie z prawem. Nie liczmy na cud , bo to obiecał Tusk i jakoś nie wychodzi.