Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
6 listopada 2024 @ 09:46
Zasadnym więc jest pytanie, czy ITP Falęty (LBBMiCR w Kłudzienku) nie powinien mieć cofniętej akredytacji do prowadzenie badań homologacyjnych?
Przepis rozporządzenia o dopuszczeniu jednostkowym był jednoznaczny;
załącznik 1, część II, tabela nr 2, pkt.23.1 ;
,, Muszą być spełnione wymagania dopuszczalnych wartości dotyczących emisji zanieczyszczeń silnika ciągnika ( według daty produkcji/rejestracji). Ocenę należy przeprowadzić na podstawie analizy informacji zawartych na tabliczce znamionowej silnika. ,,
Jeśli więc z oznaczenia homologacyjnego tabliczki znamionowej wynikało, że ciągnik nie spełnia wymagań technicznych to ocena mogła być wyłącznie negatywna, a wszystkie trudności dla oceny wskazywane przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falętach można było między bajki włożyć.
Przymykanie oczu przez ITP Falęty na fakt udostępniania na rynku ciągników bez homologacji powinien więc zakończyć się tak jak przewiduje to ustawa z 14 kwietnia 2023r o systemach homologacji;
Art. 6. 1. Dyrektor TDT zawiesza, w drodze decyzji administracyjnej, wyznaczenie służby technicznej, w przypadku gdy dany podmiot przestał spełniać co najmniej jeden z warunków niezbędnych do jego wyznaczenia, o których mowa w art. 4 ust. 2, lub gdy służba techniczna nie wykonuje w całości lub w części obowiązków, o których mowa odpowiednio w art. 66 lub art. 67 rozporządzenia 167/2013, art. 70 lub art. 71 rozporządzenia 168/2013 lub art. 80 lub art. 81 rozporządzenia 2018/858, określając termin usunięcia stwierdzonych uchybień nie krótszy niż 30 dni. Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.
***
rozporządzenie 167/2013
Artykuł 66
Obowiązki operacyjne służb technicznych
3. W przypadku gdy służba techniczna stwierdzi, że producent nie
spełnia wymogów określonych w niniejszym rozporządzeniu, powiadamia o tym wyznaczający organ udzielający homologacji, aby zażądał
on od producenta podjęcia odpowiednich środków naprawczych oraz
nie wydawał producentowi świadectwa homologacji typu, o ile nie
zostaną podjęte odpowiednie środki naprawcze zadowalające organ
udzielający homologacji.
***
Gdzie się więc podział nadzór zwierzchni Ministra Infrastruktury nad Dyrektorem TDT i nadzór zwierzchni Dyrektora TDT nad akredytowanymi służbami technicznymi ?
Czy znów nie mamy do czynienia z niedopełnieniem obowiązków, czyli przestępstwem z art.231 k.k. ?