cze 21 2022
WIELKI SUKCES NASZEGO ŚRODOWISKA W RAPORCIE KR BRD
Wielki SUKCES środowiska zawodowego insp. UDS-ów w kolejnym raporcie KR BRD. Bo po raz kolejny mamy brak info o wpływie stanu technicznego pojazdów na wypadki w raporcie KR BRD za 2021 r.
Ale tak całkiem różowo z tym raportem nie jest. Bo zadaję sobie pytanie, czy KR BRD czasami nie polsatyzuje się? Ale po kolei . . . . . .
Znamienny jest ten brak jakiejkolwiek informacji w kolejnym raporcie KR BRD o tym, żeby zły stan techniczny pojazdów miał jakikolwiek, Jakikolwiek, JAKIKOLWIEK wpływ na wypadki drogowe w 2021 r. Albowiem urzędnicy ministerialni Adamczyka sugerują wiecznie coś całkiem przeciwnego. Ale nie tylko oni, bo w te kłamstwa uwierzyły też niektóre media (i ich dziennikarze!), a także jakaś część uczestników naszej branżowej gry, którą pozbawiona jest umiejętności samodzielnego myślenia. Zaś takie i podobne insynuacje stanowią pożywkę dla proponowanego przez DTD tak restrykcyjnego wariantu zmian w naszej części ustawy PoRD i w atakowaniu naszego zawodowego środowiska. W tym atakowaniu biorą także (nieco bezmyślnie?) udział niektórzy urzędnicy szczebla powiatowego oraz wymiaru administracyjnej nie-sprawiedliwości.
O stanie technicznym pojazdów uczestniczących w wypadkach drogowych zapisano w tym kolejnym i corocznym raporcie Krajowej Rady BRD m.in.:
„W 2021 r. na miejscu wypadku stwierdzono 626 usterek technicznych pojazdów uczestniczących w wypadkach drogowych.
Pomimo, że jest to ponad trzy razy więcej niż w roku 2020 (205 wykrytych usterek) to struktura nie zmieniła się znacząco i nadal najczęstszą grupą były
-
braki w oświetleniu (64% ogółu wykrytych usterek) i
-
w ogumieniu (14% ogółu wykrytych usterek).”
I ani słowa o tym, aby choć jedną przyczyną jakiegokolwiek wypadku drogowego w 2021 roku był zły stan techniczny pojazdu (sic!).
Na naszą uwagę zasługuje także fakt, że autorzy tego raportu mogli poprzestać na tych w/w zdaniach. Ale postanowili podlizać się różnym ministerialnym urzędnikom (także DTD?) i sprokurowali jeszcze to jedno – szkoda, że tak kłamliwe – zdanie, cyt.:
„Należy jednak zaznaczyć, że określenie stanu technicznego na miejscu zdarzenia jest niezmiernie trudne, dlatego dane te nie pokazują pełnej skali problemu stanu technicznego pojazdów biorących udział w wypadkach.”
Propagandowe kłamstwo zawsze musi zawierać jakiś zalążek prawdopodobieństwa. Taką rolę pełni w tym przypadku podkreślony początek tego zdania o trudnościach z określeniem stanu technicznego pojazdu na miejscu zdarzenia. Bo jest to prawdą. Pogoda, pora dnia, pora roku, warunki na drodze, skala strat i ciężar wypadku co do jego skutków, to są wszystko te trudności z określeniem stanu technicznego pojazdu. Ale to oczywiście nie oznacza, że tego stanu technicznego nie można nigdy określić. Bo to jest tylko i wyłącznie kwestią właściwego wyszkolenia Policjantów biorących udział w oględzinach na drodze oraz prowadzących sprawy z zakresu wypadków drogowych, a także właściwego doboru biegłych w procesie dochodzeniowym, którzy wspierają organa ścigania w ustalaniu przyczyn wypadków drogowych.
Zaś użycie w tym w/w zdaniu wytłuszczonej zbitki słownej, cyt.: „… nie pokazują pełnej skali problemu (…)” sugeruje, że jest jakiś problem. A tego problemu nigdy nie było lub był tak minimalny, że nieistotny z punktu widzenia statystyki BRD, jak to miało miejsce w ubiegłych latach.
I jeszcze raz powtórzę: nie ma żadnych dowodów, że w tym zakresie jest jakiś problem! Więc samo twierdzenie, że jest jakiś problem jest i zawsze było kłamstwem. I będzie tak długo, aż ktoś nie udowodni merytorycznie i statystycznie, że jest inaczej. Dlatego proszę o wyniki stosownych badań naukowych, stosowne sygnatury akt lub stosowne opinie biegłych z prowadzonych spraw, które udowodnią te paskudne sugestie zawarte w tym raporcie KR BRD.
A gdy do tego używa się jeszcze słów kłamliwie sugerujących, że ten rzekomy problem występuje w jakiejś nie wiadomo jak wielkiej skali („nie pokazują pełnej skali problemu”), to już naprawdę przesada. To już nie ma nic wspólnego z merytorycznym omawianiem zagadnienia, tylko jest powieleniem tego, co tak nikczemnie robi Kurski z tvp.
I jeszcze raz: nie ma żadnej skali, nie ma żadnego problemu, nie ma żadnego wypadku w 2022 roku, który był spowodowany złym stanem technicznym pojazdu! I to jest tylko i wyłącznie nasz wielki sukces.
Pozdrawiam i trzymajmy się
dziadek Piotra
– – – – – – – – – – –
21 czerwca 2022 @ 17:56
Podobno SITK Krosno zamknęło swój oddział w Łodzi,
i to, dlatego aby fachowcom nie szkodzić?
21 czerwca 2022 @ 21:36
Formalnie i oficjalnie jeszcze nic nie wiem, ale harce G.K. spowodowały, że wystosowałem pismo do centrali SITK w Warszawie naświetlając kontekst sporu, w który dość nieszczęśliwie został uwikłany SITK.
Nieoficjalnie jest mi wiadomo, że „trochę się zagotowało”. Stąd planowane jest ograniczenie samodzielności oddziałów co do zakresu współpracy, która może godzić w dobre imię SITK.
Pozdrawiam
dP
21 czerwca 2022 @ 22:39
dp – harce, czy fakty? Spór między nami? Jaki spór? Pozwalanie przez dp na hejt, zniesławianie itp oraz fałszowanie zamieszczanych wpisów (komentarzy) nazywa dp sporem? Po moim telefonie i wysłanych SMS-ach jak się dp zachował?
22 czerwca 2022 @ 09:33
powinien cię wytrzasnąć z „HUKIEM”.
To nie jest forum dla kompletnych laików i to w dodatku „ślusarzy”. Chcesz wszędzie czymś zaimponować i wszędzie z hukiem wylatujesz bo brak ci kultury osobistej i wykształcenia.
Nie rozumiesz znaczenia podstawowych słów.
22 czerwca 2022 @ 20:44
poszukaj sobie forum godnego twojego wykształcenia i ambicji.
Napisz w tej sprawie „PETYCJE” do Prezydenta!
22 czerwca 2022 @ 22:24
Dla wykształconego anonima:
Komunikacja internetowa – definicja > Co umożliwia komunikację przez Internet? >
Forum dyskusyjne
Forum dyskusyjne – portal internetowy, w którym użytkownicy mogą umieszczać swoje opinie, dyskutować na dany temat. W dzisiejszych czasach, forum jest jednym z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie informacji i podzielenie się własnymi uwagami. Istnieją miliony stron umożliwiających pisanie komentarzy i prowadzenie wszelkich rozmów. W sieci można znaleźć fora tematyczne, zamknięte, otwarte, płatne i wiele innych. Ta forma dyskusji jest wyjątkowo promowana ze względu na powszechność Internetu i bardzo często anonimowość wypowiedzi. Żeby umieścić post na forum nie trzeba podpisywać się imieniem i nazwiskiem, wystarczy nick.
źródło: *sites.google.com
————————————-
Obowiązki założyciela forum
Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nakłada na właściciela forum pewne obowiązki. Nie ulega wątpliwości, że zakładając forum zaczynamy świadczyć usługę, udostępniając innym miejsce do dyskusji. I tak Ustawa narzuca określenie:
– warunków świadczenia usług drogą elektroniczną, do czego zobowiązuje art. 8 Ustawy (czyli nasz regulamin forum);
– zasad ochrony metadanych, do czego zobowiązują art. 172 i 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne (polityka cookies);
– zasad przetwarzania danych osobowych usługobiorców, do czego zobowiązuje w szczególności art. 13 RODO (polityka prywatności).
źródło: *regulaminowo.pl
23 czerwca 2022 @ 14:04
napiszesz czy nie?
Tamta była taka ładna i urocza jak ty!