paź 17 2016
WSPÓŁPRACA STAROSTWA Z OSDS-em
Współpraca starostwa z OSDS-em zakończona pełnym sukcesem.
Starostwo w Choszcznie we współpracy z OSDS-em zorganizowało spotkanie integracyjno-szkoleniowe pod patronatem Starosty Adama Andriaszkiewicza. Tematem tego spotkania/szkolenia był „System BT widziany z wielu perspektyw”.
Z ciekawością pojechałem na to piątkowe szkolenie do Choszczna i . . . – nic a nic nie żałuję.
Sami wiecie, że jestem malkontentem raczej krytycznie nastawionym do dotychczasowych działań Zarządu OSDS, wiele takich i podobnych spotkań szkoleniowo-integracyjnych w swoim życiu widziałem, więc trudno mnie zadowolić. I choć tym razem także nie obyło się bez drobnych wpadek/potknięć, to prawda jest (niestety?) jedna: to było udane przedsięwzięcie i oby tak dalej!
W tym spotkaniu organizatorom udało się wyjść poza naszą dotychczasową branżową sztampę. Do branżowej historii przejdzie zapewne wystąpienie przedstawicieli CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne) ze Szczecina, którym udała się dość trudna sztuka, którą jest umiejętność nawiązania autentycznego kontaktu z uczestnikami spotkania.
I choć to organizatorzy wpadli na ten nowatorski pomysł zaproszenia przedstawicieli CBA, to jakaś część sukcesu tego spotkania przynależy się Panu Naczelnikowi z CBA i jego współpracownikowi, albowiem dzięki ich wiedzy i umiejętnościom (nie każdy potrafi zainteresować słuchaczy) prezentacja ta była ciekawa, żywa i autentyczna, a ilość końcowych pytań była chyba miłym zaskoczeniem, tak dla P.T. Prelegentów z CBA, jak i Organizatorów.
Ale to nie tylko ten element stanowił o sukcesie tego przedsięwzięcia.
Przypomnę więc, że było ono nieodpłatne i „wolne”. Kwestie odpłatności są dość ważne dla naszego zubożałego środowiska, gdzie płace mamy zamrożone od wielu lat na tym samym poziomie, przy systematycznie rosnących kosztach rodzinnego życia.
Słowo „wolne” oznaczało możliwość nieskrępowanego uczestnictwa każdej zainteresowanej osoby, co świadczy o woli organizatorów do przekazania następującego komunikatu: nasze działania są transparentne, nie mamy nic złego do ukrycia, jesteśmy otwarci i nie boimy się krytyki.
Inicjatorzy tego spotkania szkoleniowego podołali także generalnie podstawowym wymogom obowiązującym przy tego typy przedsięwzięciach. Było dość miejsc parkingowych, sala mogła pomieścić jeszcze więcej uczestników, a zapewnienie pełnowartościowego dwudaniowego posiłku dla wszystkich uczestników (przy braku odpłatności za uczestnictwo!) jest niewątpliwym sukcesem samym w sobie i świadczy o znacznych umiejętnościach organizatorskich – tylko pogratulować.
Kolejny krok w dobrym kierunku to zapewnienie prelegentów z naszego własnego i czynnego środowiska zawodowego. Jedynie co mam do powiedzenia, to słowa: no wreszcie!
Przed wieloma laty, będąc jeszcze w Zarządzie OSDS-u zabiegałem o dopracowanie się własnej kadry wykładowców i wejście na rynek szkoleń zawodowych. Jak widać na przykładzie spotkania w Choszcznie . . . – można!
Bo nikt inny tak nie nauczy przyszłych adeptów do naszego zawodu, jak tylko osoba z naszym zawodowym doświadczeniem – nikt inny!
Tym pierwszym naszym prelegentem (także jest to historyczny fakt!) był w Choszcznie nasz Kolega Wojciech Grzebień. Poprowadził profesjonalną prelekcję na temat o blokad alkoholowych.
Przypomnę tylko, że nie tylko jest nam znany internetowych forów, jako Kolega „Natasza”, ale także jest autorem najpopularniejszych felietonów na stronach naszego Informatora – https://www.diagnostasamochodowy.pl/2013/upublicznic-pytania/
oraz
https://www.diagnostasamochodowy.pl/2013/natasza-o-wiarygodnosci-tdt/
Myślę, że nie tylko ja czekam na kolejne tak interesujące felietony autorstwa naszego Kolegi Wojtka.
Zauważalny był także nowy i dość mocny akcent położony na BRD, o czym już pisałem w przypadku legnickiego szkolenia PISKP. Ale w przypadku spotkania w Choszcznie było to coś więcej niż tylko zdanie i przekonanie prowadzących szkolenie. Bo tym razem widoczna była pełna i autentyczna akceptacja sali dla tego typu zmiany podejścia do BT na SKP. I to jest ta kolejna wartość dodana do tego choszczeńskiego spotkania.
Więc już pozostało tylko oczekiwać na kolejne takie spotkania szkoleniowe organizowane przy współpracy starostwa i OSDS-u. Bo każde takie spotkanie będzie prowadzić do sukcesu!
Prorokuje
Dziadek Piotra
– – – – – – – – – – – –
P.S.
Do tematyki tego spotkania jeszcze wrócimy, a poniżej fotki uzyskane dzięki uprzejmości Organizatorów.
– – – – – – – – – – – – – –



Tak – nie tylko! – dP sądzi.












18 października 2016 @ 22:16
1. Każdy z diagnostów musiał przyjechać na swój koszt, więc jest jeszcze bardziej uboższy. Uczestnictwo w płatnych szkoleniach odbywa się na koszt przedsiębiorcy.
2. PIMOT zaprezentował materiały te same co na spotkaniach informacyjnych w W-wie – pobudzające wyobraźnie diagnostów. Konkretów dla diagnostów wynikających ze zmiany przepisów „zero”.
3. Nie jest prawdą, że szkolenie było dla każdego!
4. CBA wystąpienie udane.
5. Wystąpienie NJ takie samo jak w Katowicach – bez rewelacji.
6. Wystapienia UDT i TDT – było takich wiele.
7. WG jak zawsze profesjonalnie.
8. Pozostałych wg skali od 1 do 6 niech inni ocenią.
Czy „udane przedsięwzięcie” czas pokaże.
18 października 2016 @ 22:44
Może krytykować tak wspaniałe przedsięwzięcie OSDS, który jest jedynym reprezentantem
diagnostów i ma prawo organizować szkolenia i wypowiadać się w tym zakresie.
Tylko anonim z centralnej Polski może pękać z nienawiści i z zazdrościć, że nikt nie chce go zapraszać i podejmować jakiejkolwiek dyskusje z taką sierota, która chce zarabiać na diagnostach. Nikogo nie reprezentuje i sam ocenia siebie przez skalę własnej punktacji.
To naprawdę bardzo bardzo chory pomysł – spadaj razem z tym swoim klubem.
Odczep się o diagnostów bo nim nie jesteś i nawet egzaminu nie mogłeś zaliczyć -wstyd.
Praktyk
18 października 2016 @ 23:12
Krótko i na temat!
To prawda, że dojazd to koszt po stronie szkolonego, ale dwa ale:
1. Po pierwsze – wielu przedsiębiorców zwraca koszt dojazdu na takie szkolenie, więc proszę nie jątrzyć.
2. Po drugie – co najważniejsze! – nawet koszt dojazdu z drugiego końca Polski i tak jest tańszy od samego kosztu UCZESTNICTWA (bez kosztów dojazdu!) na spotkaniach SITK Krosno vel PHU SUNRISE Łódź 🙂 Więc o co autorowi, Panu Grzegorzowi Krzemienieckiemu chodzi? 🙂
Ja mam tylko pytanie tą drogą do dP (bo chcę, żeby odpowiedź była do wiadomości publicznej) ilu uczestników WK i z jakich rejonów naliczył?? Niestety OSDS milczy na ten temat. Zresztą nie tylko na ten 😉
Pozdrawiam
Błażej K.
19 października 2016 @ 07:44
Przyłączam się do Apelu mojego W. Szan. Imiennika i często Interlokutora, aby ograniczać wypowiedzi ad’personam!
Jeśli chodzi o ilość uczestników, to było ich ok. 90 (w mojej wzrokowej ocenie).
Nie wiem, ilu było przedstawicieli starostw, ale po obiedniej przerwie zostało ich tylu, że na palcach jednej ręki policzyć można było…
I tradycyjnie pozdrawiam
dP
19 października 2016 @ 10:13
„…Niestety OSDS milczy na ten temat. Zresztą nie tylko na ten …”
Informacje dotyczące uczestników spotkania w Choszcznie ( w tym również ilości przedstawicieli WK !) oraz podsumowania przez Zarząd OSDS samego spotkania zostaną oficjalnie ogłoszone. Błażeju wykaż proszę odrobinę cierpliwości. Dajmy Zarządowi „chwilę odsapnąć”. Na przygotowania spotkania poświęcili sporo czasu kosztem życia prywatnego. Więc… ? Nie dolewajmy oliwy do ognia.
Co do pozostałych kwestii, to nie będzie żadnego komentarza z mojej strony poza jednym. Dokonać obiektywnej oceny mogą dokonać jedynie uczestnicy tegoż spotkania.
Pozdrawiam
W.G.
19 października 2016 @ 13:26
http://www.forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=9978#9978
biker100
Wysłany: Dzisiaj 12:51
OK, trochę się obrobiłem to pora na statystyki:
ogólna liczba szkolonych – 87 osób, w tym:
– diagności (w tym właściciele SKP) 79 osób;
– 8 pracowników wydziałów komunikacji;
Tyle statystyk… 😉